Hoppa till innehåll
TCGkort.se

Lycanroc VMAX (Evolving Skies 92/203) – värde och köpguide

Lycanroc VMAX – Evolving Skies 92/203 (Pokémonkort)
Lycanroc VMAX

Evolving Skies92/203

Kort- och setbilder via TCGdex. © Pokémon/Nintendo/Creatures/GAME FREAK – visas för identifiering.

Kort svar

Lycanroc VMAX är ett Pokémonkort med sällsyntheten Holo Rare VMAX i Evolving Skies från 2021, nummer 92/203. Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 2,06 € (≈ 23 kr), uppdaterad 2026-09-27. Kortet får Samlarpoäng 46 av 100. Det verkliga priset beror på skick och version – kontrollera alltid aktuellt pris hos säljaren innan du köper.

Värde och prisindikation

Cardmarket-trend
2,06 €
I kronor
≈ 23 kr
Rörelse 7 d mot 30 dStabilt (3 %)
Snitt 7 dagar
2,24 €≈ 25 kr
Snitt 30 dagar
2,18 €≈ 25 kr
Lägsta
0,50 €≈ 6 krLägsta annons, oftast sämre skick

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

USA-marknad (TCGplayer)
$1.74

Prisindikation från TCGplayer (USD), uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Kortfakta

Set
Evolving Skies
Nummer
92/203
Sällsynthet
Holo Rare VMAX
Kategori/typ
Pokémon, VMAXKamp (Fighting)
HP
320
Illustratör
Mitsuhiro Arita
Utgivning
2021-08-27
Serie
Sword & Shield

Data: TCGdex

Kortets text

Korttexten återges på engelska som på kortet.

Utvecklas från Lycanroc V

Attacker

    • Fighting
    Hunting Claw

    Knock Out 1 of your opponent's Pokémon in play that has 60 HP or less remaining.

    • Fighting
    • Fighting
    • Colorless
    Max Edge190 i skada

    This attack also does 30 damage to 1 of your opponent's Benched Pokémon. (Don't apply Weakness and Resistance for Benched Pokémon.)

Svaghet
Gräs (Grass)×2
Resistens
–
Reträttkostnad
1

Regleringsmärke: E

  • Ej tillåten i Standard
  • Tillåten i Expanded

Data: TCGdex

Samlarpoäng

Redaktionell poäng 0–100, inte en prisprognos.

46
Värde (35 %)
34
Sällsynthet (25 %)
60
Popularitet (20 %)
20
Setets betydelse (10 %)
95
Konstverk (10 %)
50
Så räknar vi Samlarpoäng

Var kan du köpa Lycanroc VMAX?

Söklänkarna är vanliga länkar, inte annonslänkar – vi får ingen ersättning för dem. Sökresultaten kan innehålla andra versioner av kortet, så kontrollera set, nummer och skick innan du köper.

Kontrollera äkthet före köp

Värdefulla kort kopieras. Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och var vaksam på priser som verkar för bra för att vara sanna. Använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Fler Lycanroc-kort

Alla 34
  • Lycanroc GX – Guardians Rising 156/145 (Pokémonkort)
    Lycanroc GX

    Guardians Rising156/145

    18,25 € (≈ 205 kr)Nedgång−6 %
  • Lycanroc – SM Black Star Promos SM118 (Pokémonkort)
    Lycanroc

    SM Black Star PromosSM118

    14,84 € (≈ 170 kr)Uppgång+53 %
  • Lycanroc GX – Burning Shadows 155/147 (Pokémonkort)
    Lycanroc GX

    Burning Shadows155/147

    13,84 € (≈ 155 kr)Uppgång+7 %
  • Lycanroc VMAX – Evolving Skies 213/203 (Pokémonkort)
    Lycanroc VMAX

    Evolving Skies213/203

    6,67 € (≈ 75 kr)Nedgång−13 %
  • Lycanroc V – Evolving Skies 187/203 (Pokémonkort)
    Lycanroc V

    Evolving Skies187/203

    6,10 € (≈ 69 kr)Uppgång+7 %
  • Lycanroc GX – Burning Shadows 136/147 (Pokémonkort)
    Lycanroc GX

    Burning Shadows136/147

    4,78 € (≈ 54 kr)Uppgång+15 %
  • Lycanroc GX – Guardians Rising 138/145 (Pokémonkort)
    Lycanroc GX

    Guardians Rising138/145

    3,08 € (≈ 35 kr)Nedgång−13 %
  • Lycanroc – Journey Together 166/159 (Pokémonkort)
    Lycanroc

    Journey Together166/159

    2,82 € (≈ 32 kr)

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Fler kort i Evolving Skies

Hela setet

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Vanliga frågor

Vad är Lycanroc VMAX (Evolving Skies 92/203) värt?

Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 2,06 € (≈ 23 kr), uppdaterad 2026-09-27. På den amerikanska marknaden (TCGplayer) ligger marknadspriset kring $1.74. Det är inte en köpkurs: skick, språk och tryckvariant påverkar priset, och samlarvärde kan gå både upp och ner.

Är Lycanroc VMAX från Evolving Skies sällsynt?

Kortet har sällsyntheten "Holo Rare VMAX" och Samlarpoäng 46 av 100. Sällsynthet är bara en del – skick, tryckvariant och popularitet påverkar värdet minst lika mycket.

Vilka attacker har Lycanroc VMAX?

Lycanroc VMAX har 2 attacker: Hunting Claw (kostnad 1× Fighting) och Max Edge (kostnad 2× Fighting + 1× Colorless, 190 i skada). Korttexten återges på engelska som på kortet.

Hur vet jag om Lycanroc VMAX är äkta?

Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och kontrollera att numret 92/203 och setsymbolen för Evolving Skies stämmer. Var extra vaksam om priset verkar för bra för att vara sant, och använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Var kan jag köpa Lycanroc VMAX i Sverige?

Enskilda kort (singles) hittar du hos specialiserade TCG-butiker, på Cardmarket och på Tradera. Sök på kortnamnet och numret 92/203 så hittar du rätt version, och räkna med frakt och skick när du jämför säljare.

Läs vidare

TCGkort.se är en oberoende guide för samlarkort. Vi är inte anslutna till, sponsrade av eller godkända av Nintendo, The Pokémon Company, Wizards of the Coast, Disney, Bandai, Konami eller andra rättighetsinnehavare. Varumärken används endast för att beskriva respektive produkter.

Få koll på nya set, guider och erbjudanden

Ett nyhetsbrev för svenska samlare. Ingen spam – avsluta när du vill.

Intressen