Hoppa till innehåll
TCGkort.se

Victini VMAX (Battle Styles 22/163) – värde och köpguide

Victini VMAX – Battle Styles 22/163 (Pokémonkort)
Victini VMAX

Battle Styles22/163

Kort- och setbilder via TCGdex. © Pokémon/Nintendo/Creatures/GAME FREAK – visas för identifiering.

Kort svar

Victini VMAX är ett Pokémonkort med sällsyntheten Holo Rare VMAX i Battle Styles från 2021, nummer 22/163. Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 2,96 € (≈ 33 kr), uppdaterad 2026-09-27. Kortet får Samlarpoäng 41 av 100. Det verkliga priset beror på skick och version – kontrollera alltid aktuellt pris hos säljaren innan du köper.

Värde och prisindikation

Cardmarket-trend
2,96 €
I kronor
≈ 33 kr
Rörelse 7 d mot 30 dNedgång−5 %
Snitt 7 dagar
2,60 €≈ 29 kr
Snitt 30 dagar
2,74 €≈ 31 kr
Lägsta
0,25 €≈ 3 krLägsta annons, oftast sämre skick

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

USA-marknad (TCGplayer)
$3.24

Prisindikation från TCGplayer (USD), uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Kortfakta

Set
Battle Styles
Nummer
22/163
Sällsynthet
Holo Rare VMAX
Kategori/typ
Pokémon, VMAXEld (Fire)
HP
310
Illustratör
PLANETA Mochizuki
Utgivning
2021-03-19
Serie
Sword & Shield

Data: TCGdex

Kortets text

Korttexten återges på engelska som på kortet.

Utvecklas från Victini V

Attacker

    • Colorless
    Spreading Flames

    Attach up to 3 Fire Energy cards from your discard pile to your Pokémon in any way you like.

    • Fire
    • Colorless
    Max Victory100+ i skada

    If your opponent's Active Pokémon is a Pokémon V, this attack does 120 more damage.

Svaghet
Vatten (Water)×2
Resistens
–
Reträttkostnad
2

Regleringsmärke: E

  • Ej tillåten i Standard
  • Tillåten i Expanded

Data: TCGdex

Samlarpoäng

Redaktionell poäng 0–100, inte en prisprognos.

41
Värde (35 %)
39
Sällsynthet (25 %)
60
Popularitet (20 %)
20
Setets betydelse (10 %)
30
Konstverk (10 %)
50
Så räknar vi Samlarpoäng

Var kan du köpa Victini VMAX?

Söklänkarna är vanliga länkar, inte annonslänkar – vi får ingen ersättning för dem. Sökresultaten kan innehålla andra versioner av kortet, så kontrollera set, nummer och skick innan du köper.

Kontrollera äkthet före köp

Värdefulla kort kopieras. Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och var vaksam på priser som verkar för bra för att vara sanna. Använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Fler Victini-kort

Alla 39
  • Victini – White Flare 172/86 (Pokémonkort)
    Victini

    White Flare172/86

    497 € (≈ 5 620 kr)Uppgång+17 %
  • Victini – Black Bolt 171/86 (Pokémonkort)
    Victini

    Black Bolt171/86

    477 € (≈ 5 390 kr)Nedgång−5 %
  • Victini – XY Black Star Promos XY189 (Pokémonkort)
    Victini

    XY Black Star PromosXY189

    58,56 € (≈ 660 kr)
  • Victini – XY Black Star Promos XY117 (Pokémonkort)
    Victini

    XY Black Star PromosXY117

    25,29 € (≈ 285 kr)Nedgång−9 %
  • Victini – Legendary Treasures 23/113 (Pokémonkort)
    Victini

    Legendary Treasures23/113

    17,36 € (≈ 195 kr)Uppgång+20 %
  • Victini VMAX – Battle Styles 165/163 (Pokémonkort)
    Victini VMAX

    Battle Styles165/163

    11,96 € (≈ 135 kr)Nedgång−5 %
  • Victini – Noble Victories 14/101 (Pokémonkort)
    Victini

    Noble Victories14/101

    9,21 € (≈ 105 kr)Uppgång+92 %
  • Victini – Noble Victories 15/101 (Pokémonkort)
    Victini

    Noble Victories15/101

    9,21 € (≈ 105 kr)Uppgång+92 %

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Fler kort i Battle Styles

Hela setet
  • Tapu Bulu – Battle Styles 16/163 (Pokémonkort)
    Tapu Bulu

    16/163

    0,37 € (≈ 4 kr)
  • Blipbug – Battle Styles 17/163 (Pokémonkort)
    Blipbug

    17/163

    0,05 € (≈ 1 kr)
  • Flapple V – Battle Styles 18/163 (Pokémonkort)
    Flapple V

    18/163

    0,78 € (≈ 9 kr)Nedgång−20 %
  • Flapple VMAX – Battle Styles 19/163 (Pokémonkort)
    Flapple VMAX

    19/163

    1,65 € (≈ 19 kr)Nedgång−5 %
  • Entei – Battle Styles 20/163 (Pokémonkort)
    Entei

    20/163

    0,39 € (≈ 4 kr)
  • Victini V – Battle Styles 21/163 (Pokémonkort)
    Victini V

    21/163

    1,21 € (≈ 14 kr)Nedgång−7 %
  • Tepig – Battle Styles 23/163 (Pokémonkort)
    Tepig

    23/163

    0,07 € (≈ 1 kr)
  • Pignite – Battle Styles 24/163 (Pokémonkort)
    Pignite

    24/163

    0,08 € (≈ 1 kr)
  • Emboar – Battle Styles 25/163 (Pokémonkort)
    Emboar

    25/163

    0,34 € (≈ 4 kr)
  • Heatmor – Battle Styles 26/163 (Pokémonkort)
    Heatmor

    26/163

    0,05 € (≈ 1 kr)
  • Salandit – Battle Styles 27/163 (Pokémonkort)
    Salandit

    27/163

    0,08 € (≈ 1 kr)
  • Salazzle – Battle Styles 28/163 (Pokémonkort)
    Salazzle

    28/163

    0,16 € (≈ 2 kr)

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Vanliga frågor

Vad är Victini VMAX (Battle Styles 22/163) värt?

Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 2,96 € (≈ 33 kr), uppdaterad 2026-09-27. På den amerikanska marknaden (TCGplayer) ligger marknadspriset kring $3.24. Det är inte en köpkurs: skick, språk och tryckvariant påverkar priset, och samlarvärde kan gå både upp och ner.

Är Victini VMAX från Battle Styles sällsynt?

Kortet har sällsyntheten "Holo Rare VMAX" och Samlarpoäng 41 av 100. Sällsynthet är bara en del – skick, tryckvariant och popularitet påverkar värdet minst lika mycket.

Vilka attacker har Victini VMAX?

Victini VMAX har 2 attacker: Spreading Flames (kostnad 1× Colorless) och Max Victory (kostnad 1× Fire + 1× Colorless, 100+ i skada). Korttexten återges på engelska som på kortet.

Hur vet jag om Victini VMAX är äkta?

Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och kontrollera att numret 22/163 och setsymbolen för Battle Styles stämmer. Var extra vaksam om priset verkar för bra för att vara sant, och använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Var kan jag köpa Victini VMAX i Sverige?

Enskilda kort (singles) hittar du hos specialiserade TCG-butiker, på Cardmarket och på Tradera. Sök på kortnamnet och numret 22/163 så hittar du rätt version, och räkna med frakt och skick när du jämför säljare.

Läs vidare

TCGkort.se är en oberoende guide för samlarkort. Vi är inte anslutna till, sponsrade av eller godkända av Nintendo, The Pokémon Company, Wizards of the Coast, Disney, Bandai, Konami eller andra rättighetsinnehavare. Varumärken används endast för att beskriva respektive produkter.

Få koll på nya set, guider och erbjudanden

Ett nyhetsbrev för svenska samlare. Ingen spam – avsluta när du vill.

Intressen