Hoppa till innehåll
TCGkort.se

Hisuian Lilligant VSTAR (Astral Radiance 190/189) – värde och köpguide

Hisuian Lilligant VSTAR – Astral Radiance 190/189 (Pokémonkort)
Hisuian Lilligant VSTAR

Astral Radiance190/189

Kortbilder via TCGdex. © Pokémon/Nintendo/Creatures/GAME FREAK – visas för identifiering.

Kort svar

Hisuian Lilligant VSTAR är ett Pokémonkort med sällsyntheten Secret Rare i Astral Radiance från 2022, nummer 190/189. Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 6,52 € (≈ 74 kr), uppdaterad 2026-09-27. Kortet får Samlarpoäng 55 av 100. Det verkliga priset beror på skick och version – kontrollera alltid aktuellt pris hos säljaren innan du köper.

Värde och prisindikation

Cardmarket-trend
6,52 €
I kronor
≈ 74 kr
Rörelse 7 d mot 30 dNedgång−6 %
Snitt 7 dagar
6,16 €≈ 70 kr
Snitt 30 dagar
6,53 €≈ 74 kr
Lägsta
4,20 €≈ 47 krLägsta annons, oftast sämre skick

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

USA-marknad (TCGplayer)
$8.17

Prisindikation från TCGplayer (USD), uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Kortfakta

Set
Astral Radiance
Nummer
190/189
Sällsynthet
Secret Rare
Kategori/typ
Pokémon, VSTAR, Grass
HP
260
Illustratör
5ban Graphics
Utgivning
2022-05-27
Serie
Sword & Shield

Data: TCGdex

Kortets text

Korttexten återges på engelska som på kortet.

Utvecklas från Hisuian Lilligant V

Attack

    • Grass
    • Grass
    • Colorless
    Parallel Spin130+ i skada

    You may put an Energy attached to this Pokémon into your hand. If you do, this attack does 100 more damage.

Svaghet
Fire ×2
Resistens
–
Reträttkostnad
1

Regleringsmärke: F

  • Ej tillåten i Standard
  • Tillåten i Expanded

Data: TCGdex

Samlarpoäng

Redaktionell poäng 0–100, inte en prisprognos.

55
Värde (35 %)
49
Sällsynthet (25 %)
80
Popularitet (20 %)
20
Setets betydelse (10 %)
60
Konstverk (10 %)
80
Så räknar vi Samlarpoäng

Var kan du köpa Hisuian Lilligant VSTAR?

Söklänkarna är vanliga länkar, inte annonslänkar – vi får ingen ersättning för dem. Sökresultaten kan innehålla andra versioner av kortet, så kontrollera set, nummer och skick innan du köper.

Kontrollera äkthet före köp

Värdefulla kort kopieras. Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och var vaksam på priser som verkar för bra för att vara sanna. Använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Fler Lilligant-kort

Alla 18

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Fler kort i Astral Radiance

Hela setet

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Vanliga frågor

Vad är Hisuian Lilligant VSTAR (Astral Radiance 190/189) värt?

Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 6,52 € (≈ 74 kr), uppdaterad 2026-09-27. På den amerikanska marknaden (TCGplayer) ligger marknadspriset kring $8.17. Det är inte en köpkurs: skick, språk och tryckvariant påverkar priset, och samlarvärde kan gå både upp och ner.

Är Hisuian Lilligant VSTAR från Astral Radiance sällsynt?

Kortet har sällsyntheten "Secret Rare" och Samlarpoäng 55 av 100. Sällsynthet är bara en del – skick, tryckvariant och popularitet påverkar värdet minst lika mycket.

Vilka attacker har Hisuian Lilligant VSTAR?

Hisuian Lilligant VSTAR har en attack: Parallel Spin (kostnad 2× Grass + 1× Colorless, 130+ i skada). Korttexten återges på engelska som på kortet.

Hur vet jag om Hisuian Lilligant VSTAR är äkta?

Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och kontrollera att numret 190/189 och setsymbolen för Astral Radiance stämmer. Var extra vaksam om priset verkar för bra för att vara sant, och använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Var kan jag köpa Hisuian Lilligant VSTAR i Sverige?

Enskilda kort (singles) hittar du hos specialiserade TCG-butiker, på Cardmarket och på Tradera. Sök på kortnamnet och numret 190/189 så hittar du rätt version, och räkna med frakt och skick när du jämför säljare.

Läs vidare

TCGkort.se är en oberoende guide för samlarkort. Vi är inte anslutna till, sponsrade av eller godkända av Nintendo, The Pokémon Company, Wizards of the Coast, Disney, Bandai, Konami eller andra rättighetsinnehavare. Varumärken används endast för att beskriva respektive produkter.

Få koll på nya set, guider och erbjudanden

Ett nyhetsbrev för svenska samlare. Ingen spam – avsluta när du vill.

Intressen